четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 61
home Скопје

Јоци до Шилегов: Викни го Васиљ, тој нека чисти во сабота, за што ве плаќаме?!

Јоци до Шилегов: Викни го Васиљ, тој нека чисти во сабота, за што ве плаќаме?!

Новинарката Јорданка Ивановска- Јоци му порача на скопскиот градоначалник Петре Шилегов да не ги повикува скопјани да му помогнат во чистење на градот, туку да ја ангажира армијата вработени во администрацијата и јавните претпријатија, тие да чистат во сабота.

Во продолжение пренесуваме дел од нејзиниот текст:

Петре ги повикал скопјани да му помогнат во чистење на градот !? Извини, Петре, ама јас нема да дојдам. Ти плаќам даноци и ѓубрарина за да работиш. Имаш армија вработени во администрација, едно 250 луѓе, плус нововработени со договори на дело, да не зборувам за шест јавни претпријатија со околу 5.000 вработени.

Плус вработените во сите десет скопски општини- сите се под капа на СДСМ

Викни го Васиљ, тој нека чисти во сабота. За што ве плаќаме?!

Целиот текст прочитајте го на joci.mk.