петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Скопје

Изгаснат пожарот во Кисела Вода, нема повредени лица

Опожарени биле два кревета од заедничката просторија на зграда на улицата „Томе Томшиќ“ во близина на „Пелагонија“.
Изгаснат пожарот во Кисела Вода, нема повредени лица

Пожарот во населбата Кисела Вода е изгаснат и нема повредени лица.

Опожарени биле два кревета од заедничката просторија на зграда на улицата „Томе Томшиќ“ во близина на „Пелагонија“.

Од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје информираат дека поради големиот број јавувања за пожарот на лице место биле пратени четири противпожарни возила и десетина пожарникари. (МИА)

Коронавирус