среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Скопје

Избегнете ја гужвата: Промена на сообраќајниот режим на мостот „Гоце Делчев“

Избегнете ја гужвата: Промена на сообраќајниот режим на мостот „Гоце Делчев“

Од Град Скопје посочуваат дека од денеска, во правец од ТЦ Мавровка кон објектот на Влада ќе се вози по две сообраќајни летни, а градежни активности ќе се изведуваат на една сообраќајна лента во овој правец (досега беа затворени две, а сообраќајот се одвиваше по една лента).

Во другата насока, во правец од Центар кон ТЦ Мавровска, од денеска ќе се вози по една сообраќајна лента, додека две ќе бидат затворени и по нив ќе се изведуваат градежни работи.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација и да се придржуваат до времениот режим на сообраќај. Истовремено, ги замолуваат сите учесници во сообраќајот за трпение и разбирање поради можното отежнато одвивање на сообраќајот во овој дел на градот.

Коронавирус