петок, 30. септември 2022. Вести денес: 112
home Скопје

Ивор Мицковски со критика за Град Скопје: За 28 дена труење, имавме 4 дена бесплатен автобус

Ивор Мицковски со критика за Град Скопје: За 28 дена труење, имавме 4 дена бесплатен автобус

Јавниот поддржувач на СДСМ, Ивор Мицковски, на својот Фејсбук профил ги критикуваше политиките на Град Скопје во однос на загадениот воздух.

Фактите покажуваат дека скоро сите денови од 2018-та скопјани дишеле загаден воздух, а  градот презема само минимални мерки.

-Сме дишеле загаден воздух 28 дена во новата година од вкупно 31 ден.  Линија-Бинго-Џекпот БЛИНГ БЛИНГ БЛИНГ
А имавме само 4 дена бесплатен автобус и ниеден викенд без коли на Водно. – напиша Мицковски.

Коронавирус