сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 39
home Скопје

Хуманитарна забава за помош на бездомните кучиња во Скопје

Хуманитарна забава за помош на бездомните кучиња во Скопје

По повод Светскиот ден за заштита на животните – 4 Октомври вечер граѓанската иницијатива „Кане Корзо“ и пријателите организираат хуманитарна забава за помош на бездомните кучиња во Скопје.

На забавата, што ќе почне од 20:30 часот во „Пивница Стар Град“, ќе има едукативен дел, мини базар, музички и танц перформанси. Мотото на настанот е „All we need is paws“.

Светскиот ден на животните се празнува ширум светот со хуманитарни настани за помош на нашите четириножни пријатели.

МИА

Коронавирус