вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Скопје

Хуманитарен настан: Донирајте за Сара Настеска во зоолошка

Хуманитарен настан: Донирајте за Сара Настеска во зоолошка

Во Зоолошка градина-Скопје денеска ќе се одржи хуманитарен настан за малата Сара Настеска од Охрид, на која итно и е потребна трансплантација на коскена срж.

Од 12.00-15.00 часот посетителите ќе имаат можност да се дружат и забавуваат со Дизни ликовите Мики и Мини Маус, а при тоа и да донираат за Настеска.

Во Зоолошката градина неколку денови ќе бидат поставени кутии за донации.

Коронавирус