четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Скопје

ХАОС НА ОВОЈ БУЛЕВАР: Две сообраќајни несреќи во непосредна близина една на друга – возачи избегнувајте го овој дел на Скопје! (ФОТО)

ХАОС НА ОВОЈ БУЛЕВАР: Две сообраќајни несреќи во непосредна близина една на друга – возачи избегнувајте го овој дел на Скопје! (ФОТО)

Две сообраќајни несреќи предизвикаа сообраќаен хаос во Скопје.

Имено, едната се случила на булеварот „Никола Карев“ кај разделницата за Качанички пат. Во таа сообраќајка се опфатени 3 возила од кои Цитроен ц4, Шкода Октавиа и Фиат Пунто.

Како што јавува нашиот фото репортер деталите се уште не се познати за оваа собраќајна несреќа, ниту дали евентуално има некој повреден.

Втората сообраќајна несреќа се случила во непосредна близина на првата, поточно на булеварот „8ми септември“, на раскрсницата во близина на хотелот „Александар Палас“. Во оваа собраќајна несреќа учествуваат камион и автомобил. За среќа, нашиот репотер јави дека нема повредени во овој случај.

Како што можеме да видиме од фотографијата голема колона е настаната дури до Илинденска па и до Партизанска.

 

Најнови вести

Коронавирус