сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 79
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Хаос и утрово во Скопје: Избегнете го овој патен правец за да не заглавите во сообраќај (ФОТО)

Хаос и утрово во Скопје: Избегнете го овој патен правец за да не заглавите во сообраќај (ФОТО)

Возачите и утрово „заглавија“ кај мостот Гоце Делчев среде центарот на Скопје.

Сообраќајниот хаос кој ги револтира возачите и поради кој, како што велат, доцнат на своите работни места, ќе трае повеќе од еден месец.

Доклку имате можност, избегнете го потегот од крстосницата со булеварот Свети Климент Охридски до крстосницата со улицата Филип Втори Македонски, како и булеварот ВМРО од булеварот Партизански одреди до самиот мост.

 

Коронавирус