четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Скопје

ХАОС: Центарот во Скопје дочека да биде блокиран и по 19.00 часот

ХАОС: Центарот во Скопје дочека да биде блокиран и по 19.00 часот

Центарот на Скопје е блокиран, иако е веќе доцна попладне, а надлежните служби немаат намера да го расчистат метежот кој го коментираат нервозни учесници во сообраќајот.

Станува збор за голем застој на булеварите „Димитрија Чуповски“ кај Рекорд и „Св. Кирил и Методиј“ кај Рамстор.

Засега нема официјално известување од службите на што се должи блокираниот сообраќај и неможноста истиот да се расчисти.

Локални избори 2021