сабота, 20. април 2019. Вести денес: 0
home Скопје

Граѓаните се жалат: Јавниот превоз стана ризик за скопјани

Граѓаните се жалат: Јавниот превоз стана ризик за скопјани

Изминатиот период се почести се жалбите од страна на користиниците на јавниот превоз упатени до Јавното сообраќајно претпријатие Скопје.

-Шоферот вика знае дека е пукната, има пријавено. Но му викаат нема резерва. Чекал да пукне да повреди некој за да се смени… Мојата чудесна земја, стои во статус објавен на социјалната мрежа Фејсбук.

 

И новинарката Јорданка Ивановска – Јоци на својот портал објави во каква состојба е градскиот превоз во главниот град, а нажалост оваа слика стана секојдневие на скопјани.