недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 45
home Скопје

Граѓаните разочарани од Марин: Аеродром се гуши во ѓубре и прашина, а од ветените проекти нема буквално ништо

Граѓаните разочарани од Марин: Аеродром се гуши во ѓубре и прашина, а од ветените проекти нема буквално ништо

Граѓаните од општина Аеродром јавно го покажуваат своето разочарување од градоначалникот Златко Марин.

Тие велат дека не гледаат ништо од ветените проекти и дека од Марин нема ниту трага ниту глас за да ги исполни ветувањата.

„Поминаа 8 месеци, а од нашиот градоначалник ниту трага ниту глас. Аеродром се гуши во ѓубре и прашина, а од ветените проекти нема буквално ништо. Гасификацијата веќе не се ни споменува, а беше главен проект во кампањата. Средното училиште- гимназија, театар и што уште не. Нека ни е наздравје аеродромци ! Ќе го трпиме неписмениов уште 3 години- пишуваат на Фејсбук групата „Аеродром во моето срце“.

Коронавирус