петок, 5. август 2022. Вести денес: 106
home Скопје

Градежното лето во Ѓорче Петров се одвива со силна динамика, завршена реконструкцијата на ул.73 во Волково

Градежното лето во Ѓорче Петров се одвива со силна динамика, завршена реконструкцијата на ул.73 во Волково

Завршивме со реконструкција на ул.73 во Волково, информира градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски.

„Улицата 73 во должина од 170 метри за прв пат добива асфалт во вкупна површина од 600 метри квадратни, со што се решава горлив децениски проблем на жителите од оваа улица.

Градежното лето се одвива со силна динамика. Запазени се сите рокови и ветувањата кон граѓаните“ – информира тој.

Коронавирус