среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 18
home Скопје

Град Скопје: Загубивме голем пријател и драг колега

Град Скопје: Загубивме голем пријател и драг колега

Со длабока тага ја информираме јавноста дека денеска почина Енвер Малиќи, заменик градоначалник и член на Советот на Град Скопје. Денеска загубивме голем пријател, драг колега и човек кој својот лик и дело на повеќе нивоа нераскинливо ги врзува за Скопје. Нека му е вечна слава, соопштуваат од Град Скопје.

Малиќи почина утринава по компликации од коронавирус.

Коронавирус