вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Годишните бесплатни средношколски билети нема да важат за зимскиот распуст

Годишните бесплатни средношколски билети нема да важат за зимскиот распуст

Годишните средношколски билети за бесплатно користење на јавен превоз, нема да важат за време на претстојниот зимски распуст, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје.

Како што информираат од ЈСП, средношколците од прва година, од почетокот на второто полугодие, јавниот превоз бесплатно ќе можат да го користат само со персонализирана картичка „Скопска“, односно од петок (1.01.2021 год) престанува да им важи времениот хартиен билет.

Коронавирус