недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Ѓорѓиевски: Урбаната мафија продолжува со поддршка на локалната власт

Ѓорѓиевски: Урбаната мафија продолжува со поддршка на локалната власт

Вечерва, на повик од страна на граѓаните како советничка група, излеговме на лице место во Пржино, каде само пред неколку часа беше урнат потпорен ѕид.

Урбаната мафија продолжува со поддршка на локалната власт да го практицира нивното самоволие, од кое за среќа вечерва по паѓањето на потпорниот ѕид нема жртви.

Како советничка група бараме вонредна седница на која ќе биде донесен мораториум за градба во Црниче и Пржино, но и ќе запрат и ќе се ревидираат сите сомнителни градби веќе отпочнати изминатиов период.

Фејсбук статус на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус