вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 129
home Скопје

Ѓорѓиевски: Огромно благодарам – Не’ чека многу работа, моите заложби ќе се остварат

Ѓорѓиевски: Огромно благодарам – Не’ чека многу работа, моите заложби ќе се остварат

Новиот градоначалник на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ кој вчера победи на локалните избори се огласи на социјалните мрежи заблагодарувајќи им се на граѓаните.

-Победата со двојно поголемата разлика во однос на СДСМ и Темелковски и победа во првиот круг за мене значи огромна доверба, но и одговорност, која ја носам со себе за да реализирам се што имам планирано и ветено во мојата програма. Уште еднаш ве уверувам и ви гарантирам дека моите заложби за реализација и исполнување на програмата ќе се остварат и верувајте, веднаш по преземањето на општина Кисела Вода, јас се ставам во функција на граѓаните. Победата на Кисела Вода во прв круг значи победа за г-ѓа Данела Арсовска во вториот круг, вели Ѓорѓиевски.

Порача дека ги чека многу работа и уште една им честиташе на граѓаните.

Коронавирус