сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 51
home Скопје

Ѓорчепетровци денес на протест против урбанистичкиот хаос

Ѓорчепетровци денес на протест против урбанистичкиот хаос

Денеска со почеток во 17 часот на улицата „Радушка“ во општината Ѓорче Петров ќе се одржи мирен протест на населението.

Иницијатевниот одбор за протести посочи дека граѓаните протестираат поради урбанистичкиот хаос и недозволени градби на тој потег на улицата.

 

Коронавирус