четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 39
home Скопје

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ВЕЧЕРВА СЕ ГУШИ: ПМ честичките со око се „гледаат“, се жалат граѓаните (ВИДЕО)

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ВЕЧЕРВА СЕ ГУШИ: ПМ честичките со око се „гледаат“, се жалат граѓаните (ВИДЕО)

Ѓорче Петров во текот на последната секојденвно се гуши од чад. Имено секојдневно во текот на последната недела во попладневните часови, буквално не се дише, секојдневно нешто се пали велат загрижени граѓани на општината.

-ПМ честичките со око се „гледаат“, се жалат граѓаните.

Додека граѓаните се гушат и жалат на тешката смрдеа и загаденост од надлежните нигде ги нема на терен, велат ѓителите од општината.

-Еве уште една, ужас што е бре ова, не угушииии, стои во коментарот на Фејсбук страницата Мое Ѓорче.

Најнови вести

Локални избори 2021