петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 137
home Скопје

Герила акција во Чаир: Во сабота ќе паѓа дожд, а во недела ќе паѓа Шилегов (ФОТО)

Герила акција во Чаир: Во сабота ќе паѓа дожд, а во недела ќе паѓа Шилегов (ФОТО)

Герила акција се случи денеска во Скопје, поточно во населбата Чаир каде на парола беше испишана порака до кандидатот за градоначалник на Скопје од редовите на СДСМ, Петре Шилегов.

-Во сабота ќе паѓа дожд, а во недела ќе паѓа Шилегов.

-Заокружете 82 за трезно Скопје.

Коронавирус