петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 9
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

ФОТОГАЛЕРИЈА: Пролетно снежна идила во Градски парк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Пролетно снежна идила во Градски парк

Први Април, Денот на шегата. И пролетта е официјално пристигната.

Но временските услови говорат нешто друго. На социјалните мрежи денеска можеше да се сретнат коментари кои снегот и пролетта го поврзаа со денот на шегата, а еден од нив гласеше „Пролетта се маскираше во зима“.

Курир преку фотографии ви ја пренесува денешната снежната идила од Градскиот парк во Скопје. Вие почитувајте ги мерките и останете дома.

 

Коронавирус