петок, 7. мај 2021. Вести денес: 169
home Скопје

ФОТО: Животните во ЗОО- Скопје се подготвуваат за Велигден

ФОТО: Животните во ЗОО- Скопје се подготвуваат за Велигден

Велигденски подготовки има и кај животните во ЗОО-Скопје.

Празнично се расположени шимпанзата, морските прасиња, зајците и сите останати животни.

Од скопската зоолошка информираат дека работат секој ден, па така и овој викенд вратите на ЗОО ќе бидат отворени за сите посетители.

Коронавирус