недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Скопје

ФОТО: Жителите на Гази Баба вознемирени од масовната сеча на дрвја

ФОТО: Жителите на Гази Баба вознемирени од масовната сеча на дрвја

Откако во населбата Железара беа исечени над 20 дрвја стари повеќе од 40 години, овие денови мета на сечата е населбата Автокоманда каде исто така се сечат дрва стари десетици години.

Жителите револтирани реагираат за уништувањето на старите дрвја во Општината но надлежните немаат слух за реакцијата на граѓаните.

Коронавирус