сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 89
home Скопје

ФОТО: Запуштена фонтаната со ликот на Тоше Проески во Ново Лисиче

ФОТО: Запуштена фонтаната со ликот на Тоше Проески во Ново Лисиче

Запуштена е фонтаната со ликот на Тоше Проески на детската улица во населбата Ново Лисиче.

-Градоначалниче, ако некој градеше фонтани и паркови не значи дека ти сега треба за инает да ги запуштиш. Фати се за работа, општината ни пропаѓа!, ова преку статус го објавува фан пејџот на „Аеродром во моето срце“.

Инаку ова не е прв пат оваа страница да потсети дека градоначалникот на Аеродром Златко Марин кој веќе шест месеци е на оваа функција не мрднува со прст за општината.

Тие секојдневно објавуваат фотографии од напуштени паркови, не исчистени контејнери и не искосена трева низ целата општина.

Коронавирус