вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 4
home Скопје

ФОТО+ВИДЕО: Еколошка катастрофа- Ова е сликата на кејот на Лепенец

ФОТО+ВИДЕО: Еколошка катастрофа- Ова е сликата на кејот на Лепенец

Смет и ѓубриште на сите страни. Ова е сликата на кејот на реката Лепенец кај Бардовци.

Наместо граѓаните да уживаат во некоја зелена површина, на кејот му се заканува еколошка катастрофа.

Локални избори 2021