сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 124
home Скопје

ФОТО: Уште еден измачуван коњ почина сред Скопје

ФОТО: Уште еден измачуван коњ почина сред Скопје

Вознемирувачки фотографии објавени на Фејсбук страната на Ѕид на сообраќајниот срам.

Коњ почина на сообраќајница во Скопје. И ова е едно од тие животни кои се измачивани, прегладнети и дехидрирани, едно од оние животни кои настрада поради впрегнатост во запрежна кола.

И ова како и многу други за кои информираат медиумите е експлоатирано до максимум, поради што истото колабирало на улица.

Коронавирус