среда, 21. април 2021. Вести денес: 167
home Скопје

ФОТО: Тон ѓубре позади Дом на градежници

ФОТО: Тон ѓубре позади Дом на градежници

Социјалните мрежи постојано се преполни со фотографии од разни локации во општина Центар на кои се гледа дека сметот е оставен до контејнерите и воопшто не се води грижа за чистотата во општината.

На фотографијата објавена на Фејсбук групата „Центар сака да дише“ се гледа огромна количина на ѓубре зад поранешниот Дом на градежниците.

Жителите на Центар револтирано коментираат дека ваквата реалност и секојдневие со кои се соочуваат се далеку од чиста и европска општина.

Коронавирус