среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 163
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

ФОТО: Снег на Водно

ФОТО: Снег на Водно

По минатонеделното сончево и топло време, изминатиов викенд дожд и снег.

Како што најавија метеоролозите на повисоките места врнежите се претворија со снег. Покрај на повисоките планини, снег се забележува и на врвот на Водно.

И за денеска на планините и повисоките места се најавуваат нови снежни врнежи.

Коронавирус