вторник, 28. јуни 2022. Вести денес: 52
home Скопје

ФОТО: Скопје се гуши, утринава висока загаденост во главниот град

ФОТО: Скопје се гуши, утринава висока загаденост во главниот град

Во Скопје утринава повторно е регистрирана висока загаденост на воздухот.

Мерните станици во Центар, Карпош, Лисиче, Ѓорче Петров покажуваат висока концентрација на штетните ПМ10 честички во воздухот.

 

Коронавирус