петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 114
home Скопје

Фото: Скопје се гуши, црн чад во Визбегово, надлежните молчат

Фото: Скопје се гуши, црн чад во Визбегово, надлежните молчат

Во скопската општина Визбегово денеска е забалежан црн чад, жителите на оваа населба реагираат и бараат одговорност и решение за оваа страшна слика која за жал освен што ја гледаме воедно и ја дишеме.

До кога нема да постои решение? Ќе реагираат ли соодветно институциите или слободно несовесни ќе предизвикуваат еколошка катастрофа, а останатите ќе ја голтаат? Прашуваат читатели на Република кои испратиле фотографиите.

Извор: Република

Коронавирус