понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 0
home Скопје

ФОТО: Силно невреме во Скопје- Се сруши огромно дрво

ФОТО: Силно невреме во Скопје- Се сруши огромно дрво

Силно невреме попладнево го зафати Скопје по пеколниот портокалов бран. Од невремето се сруши дрво до детската градинка во Автокоманда.

– По пријава од невремето што попладнево го зафати Скопје, и паднатото дрво до детската градинка во Автокоманда, екипите на ЈКП ,,Гази Баба,, го остранија истото, улицата е проодна за пешаците и сообраќајот, напиша градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски на социјалните мрежи.

Коронавирус