сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Скопје

ФОТО: Шимпанзото Коко го слави 25 роденден

ФОТО: Шимпанзото Коко го слави 25 роденден

Шимпанзото Коко кое е по неколку години поминати на рехабилитација во Холандија повторно се врати во скопската Зоолошка градина, денеска го прославува својот 25 роденден.

-Денеска нашиот Коко го прославува својот 25ти роденден. Среќен, најсреќен роденден другар, напишаа на Фејсбук од Зоо Скопје.

Коронавирус