сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 8
home Скопје

ФОТО: Се роди прво бебе алпака во Скопје Зоо

ФОТО: Се роди прво бебе алпака во Скопје Зоо

Скопската Зоолошка градина стана дом на уште една алпака.

Се роди прво бебе алпака во Скопје Зоо.

Нашата Фелиција стана мајка на преслатка женка алпака, напишаа од Зоо Скопје.

Коронавирус