петок, 17. септември 2021. Вести денес: 102
home Скопје

ФОТО: Пожар на Водно

ФОТО: Пожар на Водно

Пожар претпладнево избувна на Водно.

Командирот на противпожарната бригада, Владимир Симоновски во куса телефонска изјава за Курир потврди дека на Водно има пожар и дека се наоѓаат на лице место.

Засега не е познато колкава површина е зафатена и од која причина избувнал пожарот.

Наскоро повеќе детали

Коронавирус