сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Скопје

ФОТО: Откорнато дрво смачка автомобил во Тафталиџе

ФОТО: Откорнато дрво смачка автомобил во Тафталиџе

Невреме започна да беснее во Македонија. Силниот ветер почна да ги предизвикува првите штети.

На Фејсбук страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавена фотографија на која се гледа дека откорнато дрво од невремето поклопило автомобил паркиран во скопската населба Тафталиџе.

Qatar 2022