вторник, 22. јануари 2019. Вести денес: 0
home Скопје

ФОТО: Откорнатите дрвја во Аеродром се уште на улица и по парковите

ФОТО: Откорнатите дрвја во Аеродром се уште на улица и по парковите

Невремето се случи во саботата, денеска е понеделник, а ѓубрето се уште не е раскренато!, пишува на Фејсбук страницата „Сакаме Аеродром да дише“.

Граѓаните на општината се револтирани бидејќи откорнатите дрвја се уште се на улиците и по парковите.