недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 7
home Скопје

ФОТО: Ново бебе во Зоо Скопје

ФОТО: Ново бебе во Зоо Скопје

Зоолошката градина во Скопје објави на социјалните мрежи дека има ново бебе меѓу животните.

-Ново бебе во Зоо Скопје во фамилијата берберски овци, стои во објавата на Фејсбук.

Коронавирус