вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 166
home Скопје

ФОТО + ВИДЕО: Масовна сеча на дрва во Аеродром

ФОТО + ВИДЕО: Масовна сеча на дрва во Аеродром

Градот Скопје не прекинува со масовната сеча на дрва во општина Аеродром.

Петре Шилегов пред изборите на аеродромци им вети чист воздух, а како до почист воздух ако вака се сечат дрвата во општината.

Спроти хотелот „Хилтон“ во скопски Аеродром, поради проширување на булеварот, дадена е наредба за сечење на дрвата.

Општина Аеродром во зимските периоди е општина со најголема загаденост, а оваа сеча на дрвјата ке допринесе за дополнителна загаденост.

Коронавирус