недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 62
home Скопје

ФОТО: Мајмунче се роди во Зоо Скопје

ФОТО: Мајмунче се роди во Зоо Скопје

Зоолошката градина на социјалните мрежи соопштува дека родено е мајмунче.

-Нашата павијанка на свет донесе мало преслатко бабунче. Таткото е се уште збунет, се вели во објавата на Фејсбук.

Коронавирус