среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Скопје

ФОТО: Гробиштата „Бутел“ се преполни со отпад – граѓаните револтирани

ФОТО: Гробиштата „Бутел“ се преполни со отпад – граѓаните револтирани

На „Фесјбук“ страната „Стари Скопјани“ објавени се фотографии од градските гробишта „Бутел“ на кои може да се види дека тие се преполни со отпад.

– Драги мои Скопјани, сограѓани, еве каде и како почиваат нашите драги кои не напуштиле. Во ѓубре за кое плаќаме „дебело“ – стои во објавата.

Граѓаните во коментари под фотографиите го изразија својот револт за тоа дека АД Бутел воопшто не се грижи за расчистување на губрето, остатоците од паднатите листови и гранки, и покрај тоа што за овие услуги „дебело наплатуваат“.

Извор: Скопјеинфо.мк

Qatar 2022