петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Скопје

(ФОТО) Гази Баба по краткиот дожд: Неисчистената атмосферска канализација ги поплави улиците на Автокоманда

(ФОТО) Гази Баба по краткиот дожд: Неисчистената атмосферска канализација ги поплави улиците на Автокоманда

Краткотрајниот дожд во Скопје предизвикаа поплави во повеќе населени места. До редакцијата на Курир беа испратени фотографии од скопската населба Автокоманда, каде може да се види дека улиците се поплавени и е отежнат сообраќајот.

Граѓаните коментираат дека за ова е виновна општината која дозволила да дојде до ова поради лошото одржување на атмосферската канализација. Велат никој од надлежните и општинските власти не е излезен на терен за ја види состојбата и да преземе било какви мерки.