сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 21
home Скопје

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Ужасот во Кисела Вода, два дена по големиот пожар

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Ужасот во Кисела Вода, два дена по големиот пожар

Непријатна миризба и вода насекаде. Ова е првичната слика која се добива при влез во зградата со број 23 на улицата „Народни херои“ во скопска Кисела Вода, каде во понеделникот избувна голем пожар на 5-тиот кат.

Глетката станува се пострашна со качување по скалите кон погорните катови. Во пожарот целосно изгорени беа три стана, а уништетни и оштетени се повеќе станови од чад и вода. И по два дена станарите од првиот влез на оваа зграда чекаат конкретна помош од надлежните институции.

Коронавирус