петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 155
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Скопје

ФОТО: Драчево се гуши од ѓубре, општинските власти ништо не преземаат

ФОТО: Драчево се гуши од ѓубре, општинските власти ништо не преземаат

Населбата Драчево се гуши од ѓубре.

Општинските власти се глуви на повиците од жителите на оваа населба.

Фотографиите кои кружат по социјалните мрежи покажуваат дека оваа населба речиси да е заборавена од нејзиниот градоначалник.

 

Коронавирус