понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 78
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

ФОТО: Драчево се дави во ѓубре- граѓаните реагираат, општината не

ФОТО: Драчево се дави во ѓубре- граѓаните реагираат, општината не

Расфрлано ѓубре и отпад, како и лоша миризба од истото- ова е сликата на скопско Драчево.

Драчевчани се жалат дека не се презема ништо за чистење на ѓубрето, а смрдеата не престанува да се шири.

Жителите реагираат дека тоа е јавна површина, за која сметка мора да води општината.