петок, 5. март 2021. Вести денес: 132
home Скопје

ФОТО: Берни Сандерс се појави на фотошоп сликите на Шилегов!

ФОТО: Берни Сандерс се појави на фотошоп сликите на Шилегов!

Американскиот сенатор Берни Сандерс изминативе денови стана вистинска инспирација за безброј мемиња.

Имено, сенаторот решил да ја искористи неговата популарност, со цел да собере пари за хуманитарни цели, а сите собрани приходи ќе одат за програмата „Оброци на тркала“, преку која се доставува храна на лица кои не можат сами да си купат или да си зготват.

Град Скопје поставил клупи низ градот, па за таа цел и да се пофалат пред граѓаните истите искористија фотошоп слики од познатиот американски сенатор Берни Сандерс, односно објавувајќи фотографии од Сандерс како седи на клупа во главниот град на Република Македонија.

Коронавирус