четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 118
home Скопје

ФОТО: Автомобил ја уништил оградата на паркот за миленици во Козле- жителите бараат помош од Шилегов, градоначалникот без одговор

ФОТО: Автомобил ја уништил оградата на паркот за миленици во Козле- жителите бараат помош од Шилегов, градоначалникот без одговор

Во петокот вечерта автомобил се забил во оградата на паркот за миленици во населбата Козле и дел од неа е уништена, вели читател на КУРИР. Имало и безуспешни обиди да се исконтактира со градоначалникот на Град Скопје за побрза санација и повторна употреба на овој парк.

-Некој влегол со автомобил во паркот за миленици спроти Веро 2 (нас. Козле) и дел од оградата е уништена. Се обидовме да го контактираме градоначалникот Шилегов меѓутоа и покрај тоа што ја има видено пораката нема одговор дали ќе се санира со оглед дека се работи за еден од најголемите и најпосетуван парк за миленици кој треба за брзо време да се санира и стави повторно во употреба, вели нашиот читател.

Најнови вести

Локални избори 2021