вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 119
home Скопје

Фирмите од „Јадранска Магистрала“ во понеделник без вода

Фирмите од „Јадранска Магистрала“ во понеделник без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 08.06.2020, поради уличен дефект на цевка со пречник Ф 80мм на ул.Јадранска Магистрала, прекинато водоснабдување ќе имаат фирмите од ул.Јадранска Магистрала.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато во време од 09:00 часот до завршување со активностите.