вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Фатена група која палела кабли под Кале

Фатена група која палела кабли под Кале

Комуналните редари на Град Скопје фатиле група која нелегално пали кабли под Кале. Сторителите се соодветни казнети.

Противпожарната бригада на Град Скопје на својата официјална Фејсбук страна изрази благодарност до Инспекторатот на Град Скопје.

-Браво за Инспекторатот на Град Скопје, ова се потенцијали за настанување на пожар и загадување на нашиот град, пишува на Фејбук страната.

ФОТО: МИА