вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Скопје

ЕВН: Саниран дефектот во Центар

ЕВН: Саниран дефектот во Центар

Не се работи за експлозија на трафостаница, туку за прекин на кабел при изведување градежни работи во Центар, информираат од ЕВН.

-Поради изведување градежни работи два пати во текот на денот скинати се кабли од подземната инсталација на ЕВН. Екипите интервенирале и проблемот е саниран. Корисните се префрлени на други напојни точки и замениети се каблите, информира портпаролот на ЕВН, Атанас Ковачевски.

Коронавирус