среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Скопје

Еве кои скопски населби утре ќе имаат прекин во водоснабдувањето

Еве кои скопски населби утре ќе имаат прекин во водоснабдувањето

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување, дека на ден 11.09.2020 ( петок ) поради дефект на шибер Ф – 350 мм., на ул. 808, прекинато водоснабдување ќе имаат улица 808 (Пивара, Европа, Пожарна и други фирми) и намален притисок на дел од нас. Керамидница.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00 часот до завршување со активностите. (Општина Гази Баба)

Исто така поради поврзување на стара со нова водоводна мрежа Ф-150 мм., на ул. Црниче, прекинато водоснабдување ќе имаат дел од улиците Црниче, Наум Охридски, Востаничка.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите. (Општина Кисела Вода)