понеделник, 20. мај 2019. Вести денес: 0
home Скопје

Еко патрола на ,,Скопје смог аларм“ измери опасно загадување на воздухот во Лисиче (ВИДЕО)

Еко патрола на ,,Скопје смог аларм“ измери опасно загадување на воздухот во Лисиче (ВИДЕО)

Мерење на аерозагадувањето со мобилен мерач PICO кај нефункционалната мерна станица во Лисиче. Ако не можат надлежните, ќе мериме сами!, порачуваат граѓански активисти на ФБ страницата „Скопје смог аларм“.